Organizacja szkolenia dla firmy, przygotowywanego zwykle dla większej grupy pracowników i wymagającego dostępu do odpowiedniego sprzętu multimedialnego i nagłośnieniowego nie należy do najłatwiejszych, szczególnie gdy oddziały firmy są rozproszone po wielu zakątkach miasta, regionu, czy nawet całej Polsce. Przeprowadzenie tego typu szkolenia nie jest zwykle możliwe w samej siedzibie firmy, głównie ze względu ograniczeń przestrzennych lub też braku dedykowanej sali konferencyjnej. Jakie są jednak alternatywy dla organizacji szkoleń firmowych? Zapraszamy na przegląd najlepszych i najciekawszych miejsc na szkolenia dla firm.

Biuro/sala konferencyjna w siedzibie firmy

Zdecydowanie najtańsza, ale i najmniej atrakcyjna z punktu widzenia pracowników opcja to organizacja szkolenia w siedzibie firmy. Szkolenia powinny być widziane przez nich jako szansa rozwoju, możliwość poznania nowych, ciekawych rozwiązań i przede wszystkim integracji ze współpracownikami, a nie przymusowy wykład o nieistotnych kwestiach. Pracownik podczas szkolenia powinien poczuć, że pracodawca dba o jego rozwój zarówno na polu zawodowym, jak i personalnym i choć małe szkolenie na temat nowego oprogramowania wdrażanego w biurze może odbyć się wewnątrz firmy, w przypadku większych eventów warto pomyśleć o wyjściu z pracownikami poza standardową atmosferę pracy.

Centrum szkoleniowo-konferencyjne

Zdecydowanie najpopularniejsza przestrzeń wynajmowana zarówno na potrzeby małych szkoleń, jak i dużych konferencji firmowych zbierających pracowników z różnych oddziałów firmy z całego kraju. Liczba tego typu centrów nieustannie rośnie, dając pracodawcom możliwość zabrania pracowników w naprawdę ciekawe i niepowtarzalne miejsce. Centra szkoleniowo-konferencyjne cieszą się dobrą renomą ze względu na swoje przygotowanie techniczne – to zdecydowanie mocno profesjonalna przestrzeń dająca sporą powierzchnię do pracy, dostęp do niezbędnego wyposażenia technicznego, właściwe dla dużych szkoleń i konferencji nagłośnienie czy wreszcie możliwość organizacji przerw dla pracowników dających szansę nawiązania lepszej komunikacji z zespołem.

Centra szkoleniowo-konferencyjne mają za sobą wiele plusów, co nie dziwi biorąc pod uwagę fakt że zostały stworzone z myślą o organizacji tego typu wydarzeń i są niejednokrotnie przygotowane do zapewnienia cateringu, dodatkowych atrakcji dla pracowników czy prowadzenia wielu różnych konferencji jednocześnie. Wiele tego typu miejsc ma jednak sporą wadę w postaci braku możliwości zakwaterowania gości – dla szkoleń kilkudniowych zbierających pracowników firmy z całego kraju czy nawet regionu, zakwaterowanie to konieczność i choć można zorganizować je oczywiście w zewnętrznym hotelu, dostępność pokoi na miejscu byłaby wielkim udogodnieniem dla wszystkich.

Organizacja szkoleń firmowych w hotelu

Biorąc pod uwagę jak wiele firm pracuje dziś w oparciu o biura rozmieszczone w całym kraju i jak ważna jest możliwość integracji pracowników z różnych działów firmy, szkolenia organizowane na przestrzeni kilku dni zyskują na popularności i choć często organizowane są w większych miastach, nic nie stoi na przeszkodzie by stanowiły dla pracowników również formę nagrody za ciężką pracę. Niestety, wspomniany wcześniej minus centrów szkoleniowo-konferencyjnych w postaci braku możliwości zakwaterowania na miejscu często powoduje konieczność poszukiwania dodatkowego hotelu dla pracowników. Z propozycją rozwiązania tego problemu wychodzą jednak same hotele, które tak jak hotel Jasek we Wrocławiu oferują dziś pełną ofertę organizacji szkoleń i

 

Hotel to doskonałe rozwiązanie nie tylko pod kątem eliminacji konieczności przemieszczania się z miejsca szkolenia do hotelu w obcym mieście, ale też szansa na organizację ciekawych atrakcji dodatkowych zachęcających do integracji pracowników. Wspomniany hotel Jasek współpracuje przykładowo ze zlokalizowanymi niedaleko polami golfowymi, oferuje możliwość organizacji wyjazdów na paintball, a w obrębie hotelu posiada też stół do tenisa oraz piłkarzyki. Uczestnicy szkolenia z pewnością nie będą się tu nudzić, a jeśli zechcą zwiedzać Wrocław, dobre połączenie z centrum miasta z pewnością im to umożliwi.

Wybierając przestrzeń do organizacji szkolenia firmowego warto skupić się nie tylko na tym, gdzie najłatwiej uzyskać porządne zaplecze techniczne i przygotować profesjonalne wykłady, ale też o tym jak dana przestrzeń wpłynie na motywację i morale pracowników. Każdy wyjazd w delegację wiąże się z pewnymi niedogodnościami – warto, by pracodawca zadbał więc o możliwie najbardziej komfortowe warunki.