Planując wyjazd na wakacje lub krótki urlop, dużą uwagę poświęcamy wyborowi miejsca noclegowego. Sprawdzamy jego dokładną lokalizację, szukamy informacji na temat atrakcji i dodatkowych usług oraz zwracamy uwagę na to, ile gwiazdek ma dana placówka noclegowa. Od czego zależy liczba gwiazdek hotelu i na jakiej zasadzie są one przyznawane? Dlaczego warto zwracać na nie uwagę podczas poszukiwania hotelu na wakacje lub weekendowy wyjazd? Dowiedz się więcej na ten temat!

Co właściwie oznaczają hotelowe gwiazdki i jaką pełnią funkcję?

pokój hotelowyKażdy z nas na pewno zwrócił niejednokrotnie uwagę, że obok nazw hoteli bardzo często znajdują się dodatkowo gwiazdki. Może być to jedna gwiazdka, dwie, trzy lub cztery czy pięć – ilość zależna jest od tego, jaki standard oferuje hotel. Gwiazdki hotelowe są bowiem przyznawane na podstawie oferowanego standardu przez hotel. Im większa ilość gwiazdek, tym lepszy jest hotel oraz oferuje wyższą jakość usług, co widać nie tylko po wystroju wnętrz i pokoi noclegowych, ale także przejawia się ona w wielu innych aspektach. Istotna jest jakość obsługi hotelowej, dostępność opcji dodatkowych i możliwość dopasowania oferty do potrzeb klienta, a także oferowane dania w hotelowej restauracji i inne atrakcje, takie jak basen i hotelowa strefa sportu i rekreacji czy kącik dla dzieci. Na ilość przyznanych dla hotelu gwiazdek wpływa również jego lokalizacja.

Hotelowe gwiazdki pełnią przede wszystkim funkcję informacyjną i pozwalają na uporządkowanie i ujednolicenie oceny obiektów hotelowych. Ich liczba odzwierciedla standard hotelu, więc poszukując miejsca noclegowego można szybko i łatwo wyeliminować opcje, które nas nie interesują, bo na przykład oferują standard, który jest dla nas zbyt niski. Decydując się na hotel z przynajmniej trzema gwiazdkami, mamy pewność, że będzie on utrzymany na wysokim poziomie i w pokojach zastaniemy wygodne łóżka, wysokogatunkową pościel oraz komfortowe meble i wszystkie niezbędne produkty oraz akcesoria. Ponadto trzy gwiazdki i więcej w hotelach to także pewność, że są one w dobrej lokalizacji oraz oferują szereg dodatkowych usług z myślą o komforcie i potrzebach gości.

sprzątanie pokoju hotelowego

Kto i na jakiej podstawie przyznaje gwiazdki hotelowe?

Niektórzy ludzie mylnie twierdzą, że hotele i pensjonaty same decydują o umieszczeniu gwiazdek pod swoim logo, aby przyciągnąć do siebie klientów i skusić ich informacją o wysokim standardzie. W rzeczywistości ten proces na szczęście wygląda zdecydowanie inaczej. Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, hotel ma obowiązek zgłosić się do oceny w celu przyznania mu odpowiedniej liczby gwiazdek. Nie jest to dobrowolne, lecz konieczne, bez względu na to, jaki standard oferuje hotel. Obiekt jest oceniany przez specjalistów na podstawie konkretnych kryteriów. Udział w kontroli musi wziąć także Straż Pożarna i Sanepid – ich zadaniem jest ocena sterylności i czystości oraz bezpieczeństwa w hotelu. Gwiazdki dla hoteli przyznawane są przez Marszałków Województw na podstawie uzyskanych raportów.

ekskluzywny pokój hotelowy

Wysoką jakość restauracji oraz wygodne i przestronne pokoje znajdziesz w luksusowym hotelu we Wrocławiu – Hotelu Jasek Premium.

Poszukując hotelu na urlop, który zagwarantuje nocleg na wysokim poziomie, warto zdecydować się na hotele z trzema gwiazdkami lub więcej. Są one gwarancją nie tylko wysokiej jakości oferowanych usług i komfortowych, dobrze wyposażonych pokoi, ale także dają pewność, że hotel jest bezpieczny oraz czysty. Nowoczesne hotele dokładają wszelkich starań, aby zdobywać kolejne gwiazdki oraz oferować swoim gościom jak najlepsze usługi na możliwie jak najwyższym poziomie.

ZAREZERWUJ POKÓJ W HOTELU JASEK PREMIUM WE WROCŁAWIU!